prev
 • 27 Lis
  18:00
 • 27 Lis
  18:00
 • 27 Lis
  18:00
 • 27 Lis
  18:00
 • 27 Lis
  18:00
 • 28 Lis
  16:00
 • 29 Lis
  16:00
next

Ren Bowen w 3S Polonii Bytom

Wiele sezonów temu Chińczyk Wang Chen był objawieniem Polonii Bytom. Teraz menedżer śląskiej drużyny Michał Napierała zdecydował się na zakontraktowanie dwóch Azjatów. Jeden z nich to 22-letni Chińczyk Ren Bowen.

- Marzy mi się, aby okazali się znaczącymi wzmocnieniami naszej drużyny. Jeden z nich to Ren Bowen, uczestnik ubiegłorocznych Drużynowych Mistrzostw Chin. Drugiego nazwiska jeszcze nie chciałbym podawać, konkurencja nie śpi i do połowy sierpnia też będzie szukała nowych zawodników w Azji. Obydwaj deklarują, że od 4 września chcą grać w LOTTO Superlidze. Zobaczymy czy będą mogli przylecieć. Na chwilę obecną loty są wstrzymane – mówi Michał Napierała.

Azjaci podpisali kontrakty z bytomskim klubem i w ten sposób dołączyli do innego nowo pozyskanego tenisisty stołowego Filipa Szymańskiego (ostatnio grał w lidze belgijskiej) i Roberta Florasa, jedynego zawodnika, który pozostałe ze starego składu. Z Polonii odeszli reprezentant Hongkongu Lam Siun Hang i Czech Antonin Gavlas oraz Mateusz Gołębiowski.

- Ten drugi Azjata to prawdziwy kozak! Występował z powodzeniem w World Tourach, a podczas jednego z takich turniejów bardzo pewnie wygrał z Brazylijczykiem Hugo Calderano, dziś 6 rakietą świata – powiedział menedżer.

Podczas Drużynowych Mistrzostw Chin 2019 Ren Bowen grał w zespole Guangxi. W pierwszej rundzie przegrała z Tianjinem 2:3. Ren Bowen w deblu z Wang Likunem pokonali 3:0 parę Song Jiawang/Gao Yang, a w singlu przegrał z Hao Shuai 1:3.

Obydwaj Azjaci mają umowy na grę w 10 meczach. To oznacza, że jeśli sytuacja związana z pandemią koronawirusa na to pozwoli, będą do dyspozycji bytomskiej drużyny w 20 spotkaniach.

- Umowa przewiduje możliwość przedłużenia 10 gier o następne występy w sezonie 2020/21. Gdyby Azjaci nie mieli jak przylecieć do Polski, wówczas na miejscu są Robert Floras, Filip Szymański i cała drużyna, która wywalczyła awans do 1 ligi. Oni wszyscy będą zgłoszeni do LOTTO Superligi – przyznał Michał Napierała.