Brak meczów

Grela czeka na nowy sezon

"Wygrałem 4 pojedynki z rodakami, ale zabrakło mi choć jednego spektakularnego zwycięstwa. Bardzo równe gry toczyłem z byłymi Mistrzami Polski Danielem Górakiem i Patrykiem Chojnowskim" – mówi Artur Grela, który w niedzielę 21 czerwca skończył 20 lat.

Po dobrym sezonie 2017/18 w 1-ligowej Olimpii-Unii Grudziądz, Artur Grela został pozyskany przez bydgoski klub prowadzony przez Zbigniewa Leszczyńskiego. Już dziś wiadomo, że w LOTTO ZOOleszcz Gwieździe będzie występował przez co najmniej 3 lata, bowiem przedłużył umowę na rozgrywki 2020/21.

- Pozytywnie oceniam dwa sezony spędzone w Bydgoszczy. Klub ma aspiracje włączyć się do walki o medale w LOTTO Superlidze i co ważne atmosfera jest dobra. Może wygranych wciąż mam niewiele, ale zrobiłem progres w grzej, poprawiłem parę aspektów i z każdym kolejnym spotkaniem powinno być lepiej. Już nie mogę doczekać się nowego sezonu. Z pewnością bilans mogłem mieć nieco lepszy, było 5-6 pojedynków, które przegrałem, a mogłem odejść od stołu jako triumfator – powiedział Artur Grela.

Zawodnik bydgoskiego zespołu wskazał m.in. mecze w 1 sezonie przeciwko Łukaszowi Wachowiakowi Kamilowi Nalepie, a także opowiedział o trzech bardzo dobrych, choć przegranych występach w ostatnim sezonie LOTTO Superligi, w tym z dwoma Indywidualnymi Mistrzami Polski.

- Z Danielem Górakiem prowadziłem 2:1, a w 5 secie przegrałem 9:11. Z Patrykiem Chojnowskim także wygrywałem 2:1, zaś w 4 secie było 4:1 dla mnie. Natomiast przy 2:2 prowadziłem ponownie 4:1. Zabrakło mi choć jednego spektakularnego zwycięstwa. Pamiętam też rywalizację z Koreańczykiem Park Jeongwoo z Grudziądza. Znów prowadziłem 2:1 po dwóch setach wygranych na przewagi, a 4 i 5 seta przegrałem do 8 i 9 – przyznał 20-letni zawodnik.

Już wkrótce Artur Grela będzie trenował na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie.

- Cieszę się, że mogłem już kilka razy trenować i znów będę pracował razem z najlepszymi tenisistami stołowymi w Polsce. Na takich obozach kadry narodowej podnoszę swój poziom sportowy. Chciałbym kiedyś dostać się do ścisłej reprezentacji, ale jeszcze wiele ciężkiej pracy przede mną. Na co dzień trenuję w Ośrodku w Gdańsku, obecnie z Danielem Górakiem, Patrykiem Zatówką, Marco Gollą, Jankiem Zandeckim, Kamilem Dziadkiem i Kubą Witkowskim – przyznał.

W 2018 roku Artur Grela uczestniczył w Mistrzostwach Europy Juniorów w rumuńskim Cluj Napoca i Mistrzostwach Świata Juniorów w australijskim Bendigo.