Brak meczów

Ghosh na pokładzie. Zamość oficjalnie w elicie!

Beniaminek LOTTO Superligi – Uczelnia Państwowa Zamość wzmacnia skład. Nowym zawodnikiem został 23-letni reprezentant Indii Arjun Ghosh (ur. 13 października 1996). W 2017 roku w meczu ligi UTT (Ultimate Table Tennis) w Indiach przegrał 1:2 z Kou Leiem, najlepszym zawodnikiem ostatniego sezonu ligowego w Polsce.

- Arjun Ghosh będzie nie tylko naszym tenisistą stołowym, ale też studentem Uczelni Państowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu. Cieszymy się, bowiem będzie on występował przez cały sezon. Zamieszka w Polsce i na Słowacji w ośrodku, w którym trenerem jest Igor Zavadskyi. Wpisuje się w naszą wizję budowania drużyny opartej na studentach – mówi Piotr Kostrubiec, trener beniaminka z Lubelszczyzny.

Oprócz reprezentanta Indii i Igor Zavadskyia, w składzie będą Marcin Litwiniuk i Paweł Kozieł.

- Arjun zanotował kilka bardzo dobrych startów w mijającym sezonie. Ma bardzo dobre referencje od kolegów z kadry narodowej – dodał szkoleniowiec Uczelni Państwowej.

Arjun Ghosh będzie drugim w historii Azjatą w składzie zamojskiej drużyny.

- Kilka lat temu grał u nas Yan Ming, ale tylko jedną rundę. Niezły zawodnik, bardzo dobrze serwujący z tego co pamiętam, ale nie zaaklimatyzował się w Polsce i wrócił po pół roku do Chin - przyznał trener.

W przeszłości w LOTTO Superlidze grało już kilku pingpongistów z Indii - Manav Thakkar, Harmeet Desai, Sathiyan Gnanasekaran (wszyscy LOTTO ZOOleszcz Gwiazda Bydgoszcz), Soumyajit Ghosh (Dojlidy Białystok), Amalraj Athony (Morliny Ostróda, Fibrain AZS Politechnika Rzeszów).

W 2019 roku Arjun Ghosh startował m.in. w Mistrzostwach Wspólnoty Brytyjskiej w Indiach oraz turniejach ITTF Challenge i Challenge Plus w Nigerii, Tajlandii i Portugalii. Wcześniej rywalizował w zawodach w Słowenii, Chorwacji, Bułgarii, Hiszpanii, czy Belgii.
 
W poprzednich latach zamojscy pingpongiści byli blisko występów w LOTTO Superlidze, ale przegrywali w barażach ze Spójnią Warszawa (2016-2017), Olimpią-Unią Grudziądz (2017-2018) oraz Poltarex Pogonią Lębork (2018-2019). Tym razem zajęli drugie miejsce w przedwcześnie zakończonym – z powodu koronawirusa – sezonie pierwszej ligi grupy południowej. Decyzją zarządu PZTS wywalczyli awans, bowiem ze względów regulaminowych triumfator rozgrywek PKS Pegaz Miasto Łańcut Jarosław II nie może zagrać w najwyższej klasie. Pierwszy zespół klubu z Podkarpacia jest Mistrzem Polski.