Brak meczów

Zalewski może dołączyć do Kulczyckiego i Redzimskiego

Miłosz Redzimski miał 12 lat, Samuel Kulczycki – 13, a jeszcze przed 15 urodzinami w LOTTO Superlidze może zadebiutować Mateusz Zalewski. W nowym sezonie będzie występował w zespole Palmiarni Zielona Góra, który po roku przerwa wraca do elity.

- Kamil Nalepa, Łukasz Wachowiak, Mateusz Zalewski i Jakub Jankowski – to nasz skład w rozgrywkach Lotto Superligi 2020-2021 – mówi menedżer zielonogórzan Lucjan Błaszczyk, jeden z najwybitniejszych zawodników w historii polskiego tenisa stołowego.

W zakończonym sezonie Palmiarnia miała 2 swoje drużyny w 1 lidze – w grupie północnej zajęła 1 miejsce, a skład tworzyli Jakub Perek, Kamil Nalepa, Igor Misztal, Łukasz Wachowiak i Jakub Jankowski. Natomiast ZKS Palmiarnia II grała w grupie południowej, w której uplasowała się na 9 lokacie. Występowali Mateusz Zalewski, Piotr Chłodnicki, Szymon Najder, Andrzej Kopecki, Szymon Marciniak i Jakub Krzywniak.

- Jakub Perek odszedł do klubu Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów, a Igor Misztal do innego pierwszoligowego zespołu Gorzovii Moje Bermudy.pl Gorzów Wlkp. W ich miejsce nie zakontraktowaliśmy żadnego zawodnika, w Lotto Superlidze wystawimy do walki naszą utalentowaną młodzież – powiedział Lucjan Błaszczyk, wielokrotny medalista Mistrzostw Europy.

Z II do I drużyny awansował Mateusz Zalewski, który ma dopiero 14 lat – urodził się 20 listopada 2005 roku i jest wychowankiem Sokoła Serock (Mazowsze). Jesienią ubiegłego roku startował w World Cadet Challenge, czyli nieoficjalnych Mistrzostwach Świata Kadetów we Władysławowie. W hali COS Cetniewo zdobył srebrny medale w grze mieszanej z Chorwatką Haną Arapović. W deblu z Miłoszem Redzimskim wywalczyli brązowy medal.

Niedawno w bardzo młodym wieku w LOTTO Superlidze debiutowali m.in. Miłosz Redzimski i Samuel Kulczycki, Michał Łysakowski czy wcześniej Patryk Zatówka. Teraz może dołączyć do nich Mateusz Zalewski.