Brak meczów

Siódme zwycięstwo Dekorglassu

Tenisiści stołowi Dekorglassu Działdowo wygrali na wyjeździe z Dojlidami Białystok 3:0 w piątkowym meczu 7. kolejki LOTTO Superligi. Goście umocnili się na pozycji lidera tabeli i pozostają jedynym zespołem bez porażki w tym sezonie.

Spotkanie w Białystoku rozpoczęło się od konfrontacji najskuteczniejszych dotychczas zawodników obu zespołów. Reprezentant Dekorglassu Wei Shihao pokonał w czterech setach swojego rodaka Li Yongyina, dla którego była to druga z rzędu porażka w tym sezonie, po ośmiu wygranych.

Kolejne punkty dla gości zdobył Słowak Wang Yang, po zwycięstwie w trzech setach z Przemysławem Walaszkiem, a także grający trener Jiri Vrablik, który pokonał Wanga Zeng Yi 3:2. Dzięki wygranej działdowianie są jedynym zespołem w LOTTO Superlidze z kompletem siedmiu zwycięstw.

W drugim piątkowym meczu 7. kolejki broniąca tytuł Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki pokonała w Rzeszowie Fibrain AZS Politechnikę 3:1. Dwa punkty dla gości zdobył Japończyk Masaki Yoshida, dla którego był to pierwszy od ponad dwóch lat występ w polskiej LOTTO Superlidze, a jeden Czech Pavel Sirucek. Jedyny wygrany pojedynek dla rzeszowian zaliczył Piotr Chodorski, który pokonał Marka Badowskiego 3:2.

W piątek rozegrano awansem jedno spotkanie z 9. kolejki, pomiędzy zespołami z dołu tabeli - Olimpią-Unią Grudziądz i kostrzyńską Wartą. O wygranej gospodarzy przesądził debel w składzie Szymon Malicki - Jan Zandecki. Beniaminek z Kostrzyna nad Odrą pozostaje jedynym klubem LOTTO Superligi bez zwycięstwa.

Pozostałe mecze 7. kolejki odbyły się w czwartek, a kibice mieli okazję obejrzenia dwóch zawodników udanie debiutujących w rozgrywkach. W AZS AWFiS Balta Gdańsk wystąpił pierwszy w historii polskiej LOTTO Superligi reprezentant Azerbejdżanu Yu Khinhang, który wygrał pojedynek z Adamem Doszem, a w parze deblowej z Mateuszem Troką przesądził o zwycięstwie gospodarzy nad Poltarex Pogonią Lębork. Do wygranej swojej drużyny przyczynił się również debiutujący w barwach Energii Manekina Toruń Japończyk Taimu Arinobu, który gładko pokonał Zandeckiego z Olimpii-Unii.
 
WYNIKI
 
Dojlidy Białystok - Dekorglass Działdowo 0:3
 1. Li Youngyin - Wei Shihao 1:3
 2. Przemysław Walaszek - Wang Yang 0:3
 3. Wang Zeng Yi - Jiri Vrablik 2:3
 
Fibrain AZS Politechnika Rzeszów - Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3
 1. Tomasz Lewandowski - Pavel Sirucek 0:3
 2. Pang Yew En Koen - Masaki Yoshida 2:3
 3. Piotr Chodorski - Marek Badowski 3:2
 4. Tomasz Lewandowski - Masaki Yoshida 0:2
 
ASTA Olimpia-Unia Grudziądz - UKS Warta Kostrzyn nad Odrą 3:2
 1. Jeongwoo Park - Jakub Masłowski 3:0
 2. Marco Golla - Daniel Bąk 0:3
 3. Szymon Malicki - Sławomir Dosz 1:3
 4. Jeongwoo Park - Daniel Bąk 2:0
 5. Malicki, Jan Zandecki - Dosz, Masłowski 2:0