Brak meczów

Dekorglass liderem przynajmniej do końca rundy

Jesteśmy na dobrej drodze, żeby przynajmniej pierwszą rundę LOTTO Superligi zakończyć na pierwszym miejscu - uważa prezes Dekorglassu Działdowo Ferdynand Chojnowski. Jego zdaniem, obecny skład zespołu nie będzie na razie wzmacniany tenisistami stołowymi z Azji.

Obecny lider rozgrywek jest jedynym zespołem LOTTO Superligi z kompletem sześciu zwycięstw. Działdowiane mają 17 punktów, po wygranych z UKS Wartą Kostrzyn nad Odrą, Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki (za 2 pkt), Poltareksem Pogonią Lębork, Kolpingiem FRAC Jarosław, AZS AWFiS Baltą Gdańsk i 3S Polonią Bytom.

- Teoretycznie graliśmy już z najmocniejszymi zespołami. Jesteśmy na dobrej drodze, żeby przynajmniej pierwszą rundę zakończyć na pierwszym miejscu - ocenił prezes Chojnowski.

Zaznaczył jednak, że poziom LOTTO Superligi jest wyrównany i trudno do końca przewidzieć wyniki.

- Słabsze zespoły potrafią sprawić niespodzianki, jak w przypadku niedawnej wygranej za trzy punkty beniaminka z Lęborka ze świetnie spisującą się wcześniej Energą Manekinem Toruń - przypomniał.

Jak przyznał, celem Dekorglassu będzie zajęcie jednego z dwóch czołowych miejsc na zakończenie fazy zasadniczej, aby uniknąć rywalizacji w ćwierćfinałach i bezpośrednio awansować do półfinału play-off.

Chojnowski zapowiedział, że w kolejnych spotkaniach zespół z Działdowa będzie występował w dotychczasowym składzie, czyli z Wei Shihao, Słowakiem Wang Yangiem, grającym trenerem Jirim Vrablikiem i Pawłem Fertikowskim.

Według niego nie ma na razie planów ściągnięcia któregoś ze zgłoszonych przez klub do rozgrywek zawodników z Azji: Wong Chun Tinga z Hongkongu lub Japończyka Taku Takakiwy.