Brak meczów

"Wandżi" nie może doczekać się debli

Były mistrz i wicemistrz Europy w grze podwójnej Wang Zeng Yi (Dojlidy Białystok) nie może doczekać się tej rywalizacji w LOTTO Superlidze. "Chyba nie ma obecnie w Polsce lepszego ode mnie specjalisty w deblu" - zastanawia się popularny "Wandżi".
 
Nowością w rozgrywkach LOTTO Superligi jest wprowadzenie gry podwójnej jako piątego pojedynku, jedynie przy stanie 2:2 w meczach. 36-letni Wang Zeng Yi odnosił międzynarodowe sukcesy w tej konkurencji, z Chorwatem Tanem Ruiwu zdobył złoto ME w 2013 roku, zaś z Lucjanem Błaszczykiem wywalczył srebro w 2009.
 
- Powinno nam być łatwiej zdobywać punkty, a dla kibiców to fajna i widowiskowa gra na zakończenie spotkania. Chyba w Polsce nie ma obecnie lepszego specjalisty ode mnie w grze podwójnej? Potrenuję z Li Yongyinem i Przemkiem Walaszkiem i zdecydujemy, w którym ustawieniu jesteśmy najmocniejsi. Gdy grałem z Tanem czy Luckiem, to oni byli liderami w parze z racji swego wieku, ale teraz to ja będę prowadził młodszych kolegów do boju – dodał „Wandżi”, który kilka tygodni temu zagrał w pokazowym turnieju w Chinach w drużynie z Błaszczykiem i byłym mistrzem świata Austriakiem Wernerem Schlagerem.
 
"Wandżi" kolejny sezon spędzi w drużynie Dojlid Białystok. Po zajęciu szóstego miejsca w rozgrywkach 2018/19, w ekipie nie ma zmian personalnych, co oznacza, że poza nim grać będą Chińczyk Li Yongyin i Przemysław Walaszek.
 
- W nowej formule LOTTO Superligi, zakładającej awans do play off sześciu ekip, mamy spore szanse powalczyć o medal. Z drugiej strony liga jest tak silna i w miarę wyrównana, że pierwszym celem jest utrzymanie. Zdaję sobie sprawę, że wiele będzie zależało od mojej postawy w singlu, a trzeba pamiętać, że plecy szwankują mi od wielu lat – przyznał Wang.
 
Na co dzień jest grającym trenerem klubu z Podlasia i jednocześnie będzie szkoleniowcem-konsultantem w kobiecym zespole AZS UE Wrocław.
 
- We Wrocławiu, gdzie mieszkam na stałe, będę prowadził dwa lub trzy razy w tygodniu specjalistyczne zajęcia techniczne z zawodniczkami. W grupie są nie tylko 18-letnie siostry Anna i Katarzyna Węgrzyn, ale także młodsze pingpongistki – stwierdził mistrz Polski w singlu z 2012 roku i trzykrotny mistrz kraju w deblu z Błaszczykiem (2005, 2008, 2009).
 
W pierwszej kolejce LOTTO Superligi we wrześniu Dolidy podejmą Fibrain AZS Politechnikę Rzeszów.