prev
next

Jingqi w Jarosławiu, Machi w Bydgdoszczy

Medaliści mistrzostw świata juniorów – Chińczyk Cheng Jingqi i Japończyk Asuka Machi - podpisali kontrakty z klubami, odpowiednio PKS Kolping FRAC Jarosław i ZOOleszcz Gwiazda Bydgoszcz.
 
W MŚJ w 2008 roku w Madrycie Cheng Jingqi zdobył złoto w turnieju drużynowym oraz brąz w mikście. Z kolei dwa lata później w Bratysławie Machi sięgnął po złoty krążek w deblu z Kokim Niwą.
 
- Chiński zespół juniorów tworzyli wówczas Yan, Fang Bo i Chen Jingqi. W kolejnym sezonie nasz nowy zawodnik wywalczył srebro podczas Młodzieżowych Igrzysk Azji w Singapurze. Kilka lat temu, już jako reprezentant seniorskiej kadry Chin, uczestniczył w World Tourze w Polsce - poinformował menedżer PKS-u Kolping FRAC, Kamil Dziukiewicz.
 
Wcześniej do zespołu z Jarosławia dołączył pięciokrotny mistrz kraju w singlu Daniel Górak.
 
Natomiast klub ZOOleszcz Gwiazda podpisał umowy m.in. z Machim oraz Manavem Thakkarem z Indii.
 
- Nigdy wcześniej w kadrze nie mieliśmy medalisty mistrzostw świata juniorów. Jako młodzieżowiec Machi wygrywał World Toury w Chinach i Tajlandii, a drugie miejsce zajął w Korei Południowej. W seniorach pokonał np. znanego z polskiej LOTTO Superligi rodaka Kaiia Yoshidę, a także Portugalczyka Joao Geraldo czy Anglika Pula Drinkhalla - stwierdził menedżer bydgoszczan Zbigniew Leszczyński.
 
W jego drużynie pozostają m.in. Rosjanin Wiaczesław Burow i Artur Grela oraz prawdopodobnie Chińczyk Cai Wei.
 
- Dojdzie jeszcze zapewne jeden Koreańczyk, a wszystko po to, abyśmy dysponowali mocnym i wyrównanym składem w każdym meczu ligowym. A wówczas realnym celem będzie play-off, czyli miejsca od pierwszego do szóstego - dodał Leszczyński.