prev
next

Ciekawe losowanie Dartomu Bogorii

Mistrz Polski Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki zagra z FC Saarbruecken, Ping Pong Club Villeneuvois i GDCS Juncal w fazie grupowej Ligi Mistrzów w sezonie 2019/20.
 
Zespół z podwarszawskiego Grodziska znów trafił na klub z Saarbruecken, którego zawodnikiem jest Patryk Zatówka, były gracz... Dartomu Bogorii. W poprzednim sezonie podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego dwukrotnie wygrali niemieckim klubem – 3:0 u siebie i 3:2 na wyjeździe.
 
- To bardzo ciekawe losowanie. Zagramy z dwoma drużynami debiutującymi w tych rozgrywkach, a te… często grają świetnie w pierwszym sezonie. Tak było z moją Dartom Bogorią 11 lat temu, kiedy to wygraliśmy z Cajagranadą, Levalois oraz Fuldą i wyszliśmy z pierwszego miejsca w grupie. Podobnie, w debiutanckim sezonie w Champions League, było z Olimpią-Unią Grudziądz, która dotarła do półfinału, a szwedzkie Eslovs zagrało nawet w finale. Trzeba być czujnym i dobrze się przygotować – powiedział „na gorąco” Tomasz Redzimski, który osobiście brał udział w losowaniu w Luksemburgu.
 
W składzie mazowieckiej drużyny nie doszło do zmian. W Grodzisku Mazowieckim nadal występować będą: Marek Badowski, Panagiotis Gionis, Kaii Konishi oraz Pavel Sirucek. Z kolei FC Saarbruecken wzmocnił się m.in. Chińczykiem Shang Kunem z Dekorglassu Działdowo.
 
Dwaj pozostali rywale Dartomu Bogorii w grupie C to nowe kluby w Champions League. W kadrze Ping Pong Club Villeneuvois jest m.in. Rosjanin Vasily Lakeev pozyskany z Fibrain AZS Politechniki Rzeszów.