Brak meczów

Grają o LOTTO Superligę!

1. czerwca poznamy beniaminka, który awansuje do LOTTO Superligi. Wielkie widowisko zapowiada się w Zamościu, gdzie miejscowa PWSZ podejmować będzie Poltarex Pogoń Lębork. Przypomnijmy, że wcześniej do elity awansowała Warta Kostrzyn nad Odrą.
 
Podopieczni Wojciecha Potrykusa w pierwszym spotkaniu o awans do LOTTO Superligi pokonali PWSZ 6:4. Dwupunktowa zaliczka sprawia, że w tej rywalizacji wszystko może się jeszcze wydarzyć.
 
- Wiadomo było, że mecz będzie ciężki i nie ukrywałem, że każde zwycięstwo na własnym terenie będzie nas satysfakcjonowało. Z tym, że przy prowadzeniu 6:2 mogliśmy zagrać trochę lepiej. Decydujące okazały się gry deblowe, które dały nam zwycięstwo - analizuje Wojciech Potrykus.
 
W drużynie Poltareksu wyróżnił się Bogusław Koszyk, który wygrał dwa single (pokonał Ihora Zavadskyiego oraz Pawła Chmiela po 3:1) oraz debla z Tomaszem Sposobem (wygrali z duetem: Ihor Zavadskyi/Łukasz Jarocki 3:0). Teraz rywalizacja przenosi się do Zamościa, gdzie 1. czerwca poznamy beniaminka LOTTO Superligi.
 
- Poltarex Pogoń ma delikatną przewagę, bo mimo wszytko wynik 6:4 jest handicapem dla rywali. Musimy podejść do meczu bardzo poważnie i niezwykle skoncentrowani. Spotykamy się na zgrupowaniu i przygotowujemy się do rewanżu. Naszą siłą będą też kibice, bo już teraz wielu fanów z całej Lubelszczyzny zapowiedziało swoją obecność - powiedział trener PWZS Zamość, Piotr Kostrubiec.
 
- To będzie trudny rewanż. Gramy na innych stołach, innymi piłeczkami, mamy do pokonania ponad 700 kilometrów także niespodziewam się łatwej przeprawy, a wręcz przeciwnie - bardzo ciężkiej walki. Istotną sprawą będzie też ustawienie - dodaje Potrykus.
 
Rewanżowe starcie 1. czerwca o godz. 17:00 w hali przy ul. Zamoyskiego 62 w Zamościu.