prev
  • 25 Maj
    16:00
next

Morliny spadają, Dekorglass w play-off

Wyniki przedostatniej, 21. kolejki LOTTO Superligi tenisistów stołowych przypieczętowały spadek Morlin Ostróda, które występowały w krajowej elicie od 23 lat. Po wygranej z Palmiarnią Zielona Góra pewność gry w fazie play off uzyskał Dekorglass Działdowo.
 
Przed piątkową kolejką przedostanie w tabeli Morliny miały jeszcze matematyczne szanse na utrzymanie. Stałoby się tak, gdyby w dwóch ostatnich seriach gier ostródzianie zdobyli komplet sześciu punktów, a oba swoje mecze przegrała - mająca dotychczas o pięć punktów więcej - Olimpia-Unia.
 
Beniaminek z Grudziądza "urwał" jednak jeden punkt Kolpingowi FRAC w Jarosławiu, zapewniając sobie pozostanie na następny rok w LOTTO Superlidze. W drużynie gości zwycięskie pojedynki rozegrali Szymon Malicki, który pokonał Piotra Chodorskiego 3:1 i Samuel Kulczycki, który zwyciężył Tomasa Konecnego 2:0.
 
W Ostródzie podopieczni trenera Tomasza Krzeszewskiego przegrali natomiast z Dojlidami Białystok 1:3. Zespół Morlin spada do 1. ligi po 23 latach nieprzerwanych występów w krajowej elicie. W tym czasie ostródzianie - jeszcze jako Warrior-Morliny - sięgali dwukrotnie po mistrzostwo Polski (w 1999 i 2000 roku).
 
W spotkaniu w Działdowie Dekorglass pokonał 3:0 drugiego spadkowicza - Palmiarnię Zielona Góra, dla której był to już 31. sezon w superlidze. Ta wygrana pozbawiła złudzeń o awansie do najlepszej czwórki drużynę 3S Polonii Bytom, która do tej pory ze stratą sześciu punktów mogła mieć jeszcze teoretycznie szanse na wyprzedzenie działdowian.
 
W piątek bytomianie wygrali na wyjeździe z Energą KTS Toruń 3:0. W ekipie gospodarzy "z konieczności" zadebiutował 49-letni prezes klubu Krzysztof Piotrowski. Toruńscy działacze z powodu oszczędności już wcześniej rozwiązali umowy z graczami z podstawowego składu - Francuzem Abdelem-Kaderem Salifou i Chińczykiem Hanem Chuanxi.
 
W pojedynku drużyn środka tabeli Fibrain AZS Politechnika Rzeszów pokonał u siebie LOTTO ZOOLeszcz Gwiazdę Bydgoszcz 3:0. W zespole gości swój debiut zaliczył 17-letni wychowanek Filip Stypka.
 
Sezon regularny zakończy się w niedzielę 7 kwietnia. Później nastąpi przerwa w rozgrywkach ze względu na mistrzostwa świata w Budapeszcie. Początek fazy play off w maju.
 
Kolping FRAC Jarosław - Olimpia-Unia Grudziądz 3:2
 
Tomas Konecny - Maciej Kubik 3:1
Kou Lei - Samuel Kulczycki 3:0
Piotr Chodorski - Szymon Malicki 1:3
Tomas Konecny - Samuel Kulczycki 0:2
Kou Lei - Maciej Kubik 2:0
 
Dekorglass Działdowo - Palmiarnia Zielona Góra 3:0
 
Shang Kun - Maciej Kołodziejczyk 3:0
Wang Yang - Łukasz Wachowiak 3:0
Paweł Fertikowski - Kamil Nalepa 3:1
 
Morliny Ostróda - Dojlidy Białystok 1:3
 
Kacper Petaś - Przemysław Walaszek 1:3
Marco Golla - Youngyin Li 3:0
Kamil Dziadek - Wang Zeng Yi 0:3
Kacper Petaś - Youngyin Li 0:2
 
Energa KTS Toruń - 3S Polonia Bytom 0:3
 
Konrad Kulpa - Antonin Gavlas 1:3
Tomasz Kotowski - Robert Floras 1:3
Krzysztof Piotrowski - Mateusz Gołębiowski 1:3
 
Fibrain AZS Politechnika Rzeszów - LOTTO ZOOLeszcz Gwiazda Bydgoszcz 3:0
 
Saadi Ismaiłow - Artur Grela 3:1
Wasilij Lakiejew - Mateusz Ufnal 3:0
Szymon Seroka - Filip Stypka 3:0