Brak meczów

Vrablik z polskim obywatelstwem!

Grający trener zdobywców Pucharu ETTU - Jiri Vrablik odebrał dziś polskie obywatelstwo! Akt nadania obywatelstwa polskiego wręczył w w Olsztynie wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki. Podczas tej uroczystości Vrablik otrzymał też flagę narodową i egzemplarz konstytucji. LOTTO Superliga gratuluje i życzy samych sukcesów!

Vrablik już jako Polak poprowadzi swoją drużynę w niedzielę w rewanżowym meczu ćwierćfinału Pucharu ETTU z belgijskim Sokah Hoboken.
 
Szkoleniowiec Dekorglassu powiedział, że posiadanie podwójnego obywatelstwa będzie ułatwieniem dla niego i klubu, bo zgodnie z regulaminem LOTTO Superligi w składzie drużyny musi być przynajmniej jeden polski zawodnik. Dzięki temu Dekorglass uzyska możliwość skorzystania w szerszym zakresie z zawodników z Azji, choćby w meczach fazy play-off.
 
Zapewnił też, że w razie potrzeby jest do dyspozycji selekcjonera kadry narodowej Tomasz Krzeszewskiego.
 
- Jakbym miał kilka lat mniej, to oczywiście miałbym większe szanse, ale teraz trener liczy pewnie na młodszych zawodników - przyznał.
 
35-letni Vrablik występuje LOTTO Superlidze od 2012 r. Pierwszy sezon spędził w Armadzie Silesii Miechowice. Potem został zawodnikiem klubu z Działdowa, w którym jest obecnie grającym trenerem. Przed przyjazdem do Polski reprezentował barwy m.in. Lokomotivy Vrsovice Aquecon Praga i grał w lidze niemieckiej - w SV Pluederhausen i FC Saarbruecken.
 
Jak wspomina, nie miał żadnych problemów z zaaklimatyzowaniem się w Polsce.
 
- Bardzo mi się tutaj spodobało, ludzie od początku byli dla mnie mili, języka polskiego nauczyłem się w jakieś pół roku - mówił.
 
W Działdowie Vrablik jest niezwykle popularny i lubiany. Wielokrotnie wygrywał plebiscyty na najlepszego sportowca tego miasta. Według prezesa Dekorglassu Ferdynanda Chojnowskiego kibice uwielbiają Vrablika, bo od początku miał z nimi świetny kontakt.
 
- Jest spontaniczny, potrafi cieszyć się ze zwycięstwa, zawsze zachowuje się sportowo, stwarza fajną atmosferę w zespole. Jest po prostu dobrym duchem naszego klubu - powiedział prezes klubu, Ferdynand Chojnowski.
 
Nowy polski obywatel nie ma zbyt wiele czasu na świętowanie. Jeszcze w piątek jego zespół podejmuje w warmińsko-mazurskich derbach Morliny Ostróda. W niedzielę Dekorglass zagra natomiast u siebie rewanżowy mecz ćwierćfinału Pucharu ETTU z belgijskim TTC Sokah Hoboken.
 
Zespół z Działdowa nie będzie mógł tym razem skorzystać ze wsparcia swoich zawodników z Azji, ani mającego problemy zdrowotne Pawła Fertikowskiego. W składzie - poza Vrablikiem i Słowakiem Wang Yangiem - ma znaleźć się Wenliang Xu, który od dwóch lat również ma polskie obywatelstwo.