prev
 • 03 Maj
  16:00
 • 03 Maj
  17:00
 • 05 Maj
  16:00
 • 05 Maj
  17:00
 • 25 Maj
  16:00
next

LM: Konishi wzmocni Dartom Bogorię

W decydującym meczu rundy grupowej Ligi Mistrzów tenisistów stołowych Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki wzmocni Japończyk Kaii Konishi. Dwukrotny brązowy medalista drużynowych mistrzostw świata wystąpi w piątkowym spotkaniu wyjazdowym z FC Saarbruecken.
 
- Jedziemy do Niemiec w pełnym składzie: Kaii Konishi, Panagiotis Gionis, Pavel Sirucek, Marek Badowski, a więc mamy kilka możliwości w ustawieniu zespołu. Obecna sytuacja w grupie bardzo nas mobilizuje. Możemy zająć pierwsze miejsce jeśli zwyciężymy w Saarbruecken, a francuski Angers przegra z duńskim Roskilde. Jeśli natomiast nie wygramy, uplasujemy się na trzeciej pozycji i nie awansujemy do ćwierćfinału - powiedział trener wicemistrzów Polski Tomasz Redzimski.
 
W tabeli grupy C prowadzi Vaillante Sports Angers, przed FC Saarbruecken i Dartomem Bogorią - po 8 punktów. Stawką zamyka Roskilde BTK61 - 6 pkt. Dwa najlepsze kluby zakwalifikują się do 1/4 finału LM.
 
Konishi w tym sezonie zagrał w spotkaniu z Vaillante Sports Angers, wygranym przez mazowiecki zespół 3:2. Pokonał Portugalczyka Joao Geraldo 3:2 w setach. Bez niego Gionis, Badowski i Sirucek triumfowali 3:0 w pierwszej potyczce z Niemcami (rezerwowym jest Patryk Zatówka).
 
- W sezonie 2014/15 wygraliśmy ostatni mecz grupowy w francuskim Hennebont i awansowaliśmy do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Wówczas nasz skład tworzyli Oh Sang Eun, Daniel Górak, Paweł Fertikowski i Robert Floras - dodał szkoleniowiec Dartomu Bogorii.
 
Natomiast w czwartek w ostatnim meczu grupy B Dekorglass Działdowo zmierzy się w Rosji z UMMC Jekaterynburg. Na czele tabeli rosyjski zespół 9 pkt, przed austriackim Walter Wels, francuskim Stella Sport La Romagne i Dekorglassem - po 7.