prev
  • 25 Maj
    16:00
next

Kołodziejczyk: To okazja do rywalizacji z wieloma wysokiej klasy zawodnikami

"Podpisałem kontrakt z Palmiarnią Zielona Góra, bowiem trenując i grając w LOTTO Superlidze mam zagwarantowany rozwój sportowy” – powiedział mistrz świata i Europy kadetów w deblu w tenisie stołowym Maciej Kołodziejczyk.
 
17-letni Kołodziejczyk jest uznawany za jeden z największych talentów w młodzieżowym europejskim ping-pongu. Mieszka i trenuje w Wiener Neudorf, reprezentuje Austrię. Jego trenerami są tata Wojciech, były medalista mistrzostw Polski, oraz wujek Jarosław, swego czasu trener m.in. polskiej młodzieży oraz austriackiej kadry seniorów.
 
- Rozmawialiśmy o mojej przyszłości z Lucjanem Błaszczykiem i wspólnie zadecydowaliśmy, że przeniosę się do prowadzonej przez niego akademii w Drzonkowie. Do tego grając w LOTTO Superlidze w Palmiarni Zielona Góra będę miał zagwarantowany rozwój sportowy. Polska liga jest znacznie mocniejsza od austriackiej – stwierdził Kołodziejczyk junior.
 
Ostatni sezon spędził w najsłabszym zespole ekstraklasy TTV sREAL Wr. Neudorf 1947. W grze podwójnej w czterech pojedynkach wystąpił ze swym ojcem. W singlu zaś miał bilans 8-16.
 
- Ze znanych zawodników wygrywałem z Andreasem Levenko, Zsoltem Peto i Lubomirem Pistejem – dodał uczeń szkoły sportowej "Suedstadt".
 
W tamtejszej Bundeslidze występują pingpongiści znani z gry w Polsce, m.in. Austriak Chen Weixing, Belg Robin Devos czy Węgier Adam Pattantyus.
 
W Zielonej Górze chcą postawić na młodzież. W rozpoczynających się 1 września rozgrywkach LOTTO Superligi podstawowy skład mają tworzyć Kamil Nalepa, Łukasz Wachowiak i Kołodziejczyk. W trudnych momentach drużynę wesprze doświadczony Błaszczyk.
 
- Będę miał okazję rywalizować z wieloma wysokiej klasy tenisistami stołowymi z Polski, Europy i Azji. Mam nadzieję, że nasz młody zespół i ja indywidualnie będziemy w stanie regularnie punktować. Celu wynikowego sobie nie stawiam, liczy się w tym momencie mój rozwój sportowy. W ekipach przeciwników spotkam chłopaków, z którymi już rywalizowałem w kadetach czy seniorach, jak np. Samuel Kulczycki, Maciej Kubik, Kamil Dziadek, Artur Grela, Słowak Jakub Zelinka. Nigdy nie pokonałem tylko Artura – przyznał Austriak, który w tym sezonie triumfował w juniorskim turnieju na Słowacji, zaś brąz wywalczył w World Tourze w Cetniewie.
 
W pierwszej kolejce LOTTO Superligi Palmiarnia zagra u siebie z 3S Polonią Bytom.