prev
next

Azja znów lepsza od Europy. Kompletny Wong Chun Ting

Reprezentacja Azji, w składzie z Wong Chun Tingiem (Hongkong) z Dekorglassu Działdowo, wygrała z Europą 7:3 w meczu gwiazd tenisa stołowego (pula nagród 100 tys. euro). Po sobotnim zwycięstwie 4:1, w niedzielę Azjaci wygrali kolejne trzy pojedynki w Nantong we wschodnich Chinach.

Komplet punktów w weekend zdobyli: brązowy medalista ostatniego sezonu LOTTO Superligi Wong Chun Ting oraz mistrz olimpijski z Londynu i dwukrotny mistrz świata Chińczyk Zhang Jike.
 
Reprezentant Hongkongu pokonał Szweda Kristiana Karlssona 3:0 i Portugalczyka Marcosa Freitasa 3:2, z kolei Zhan Jike wygrał z Niemcem Bastianem Stegerem 3:0 i Duńczykiem Jonathanem Grothem 3:2.
 
W azjatyckiej drużynie wystąpili także: Japończyk Koki Niwa, Tajwańczyk Chuang Chih-Yuan i Koreańczyk Lee Sangsu; każdy z nich miał bilans gier 1-1.
 
W ekipie Europy rywalizowali: Freitas (1-1), Steger (1-1), Białorusin Władimir Samsonow (1-1), Groth (0-2) i Karlsson (0-2).
 
Przed dwoma laty Azjaci triumfowali 6:4 w Dongguean, zaś w 2015 roku pierwsze zwycięstwo odniosła Europa - 6:4 w Zhangjiagang.