prev
next

Ostróda stawia na młodzież!

Dwaj 18-latkowie i 20-latek będą występowali w nowym sezonie superligi tenisistów stołowych w zespole Morliny Ostróda. "Decydujemy się na ryzykowny krok, ale naszym głównym celem jest wychowywanie dobrej klasy zawodników" - uważa trener Tomasz Krzeszewski.
 
- W rozgrywkach 2018/2019 w drużynie grać będą 18-letni Kacper Petaś, jego rówieśnik Kamil Dziadek oraz 20-letni Marco Golla. W razie konieczności sięgniemy po kolejnych młodych zawodników z naszego klubu - zadeklarował Krzeszewski.
 
Niedawno szkoleniowiec informował, że klub nie przedłużył kontraktów z Kanadyjczykiem Wang Zhenem, Czechem Dmitrijem Prokopcovem i Bartoszem Suchem. Ich miejsce zajmą młodzi pingpongiści. Na podobny krok zdecydowano się w Palmiarni Zielona Góra.
 
- Chcemy inwestować w szkolenie dzieci i młodzieży. Głównym celem jest stworzenie jak najlepszych warunków do rozwoju i wychowywanie dobrej klasy zawodników - podkreślił były wicemistrz Europy w deblu, który jest również selekcjonerem polskiej reprezentacji.
 
W poprzednim sezonie Petaś grał w Morlinach, a Golla w Unii AZS AWFiS Gdańsk. Na zapleczu superligi w Olimpii Unii Grudziądz występował Dziadek i z tą drużyną wywalczył awans do elity.
 
Wkrótce na kilkutygodniowe treningi do Chin wyjeżdżają Petaś i Golla.
 
Z kolei ekipę beniaminka z Grudziądza opuścił też 18-letni Artur Grela, który przeniósł się do ZOOLeszcz Gwiazdy Bydgoszcz.