Brak meczów

Akademicy w play-off!

Tenisiści stołowi Fibrain AZS Politechniki Rzeszów ulegli u siebie Morlinom Ostróda 2:3 w meczu 20. kolejki LOTTO Superligi. Mimo porażki zwiększyli dystans punktowy do piątej w tabeli Palmiarni Zielona Góra i zapewnili sobie uczestnictwo w play off.
 
Dzięki punktowi zdobytemu w meczu z Morlinami zajmujący czwarte miejsce zespół z Rzeszowa uzyskał dziewięć punktów przewagi nad kolejną w tabeli Palmiarnią, która przegrała na wyjeździe ze Spójnią Warszawa 1:3. Tym samym, na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu zasadniczego Politechnika zapewniła sobie udział w play off.
 
Wcześniej uczestnictwo w walce o medale miały już zagwarantowane trzy drużyny: Kolping FRAC Jarosław, Dekorglass Działdowo i broniący tytułu Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki.
 
W piątkowym meczu zespołów z dołu tabeli Warta Kostrzyn nad Odrą pokonała w pięciu setach Dojlidy Wschodzący Białystok. Mimo tego kostrzynianie pozostali na ostatniej pozycji i stracili matematyczną szansę na osiągnięcie na koniec rozgrywek bezpiecznej, dziesiątej lokaty.
 
Wyniki meczów 20. kolejki:
 
Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - ZOOLeszcz Gwiazda Bydgoszcz 3:0
 
Pavel Sirucek - Sathiyan Gnanasekaran 3:0
Chuanxi Han - Wiaczesław Burow 3:1
Daniel Górak - Mateusz Ufnal 3:0
 
Warta Kostrzyn nad Odrą - Dojlidy Wschodzący Białystok 3:2
 
Daniel Bąk - Paweł Płatonow 3:1
Bogusław Koszyk - Wang Zeng Yi 0:3
Jakub Perek - Przemysław Walaszek 3:2
Daniel Bąk - Wang Zeng Yi 0:2
Bogusław Koszyk - Paweł Płatonow 2:1
 
Fibrain AZS Politechnika Rzeszów - Morliny Ostróda 2:3
 
Gustavo Tsuboi - Wang Zhen 3:1
Wasilij Łakiejew - Dmitrij Prokopcow 3:2
Mateusz Gołębiowski - Bartosz Such 1:3
Gustavo Tsuboi - Dmitrij Prokopcow 1:2
Wasilij Łakiejew - Wang Zhen 0:2
 
3S Polonia Bytom - Kolping FRAC Jarosław 0:3
 
Tomas Konecny - Paul Drinhall 2:3
Robert Floras - Tomislav Pucar 1:3
Paweł Chmiel - Patryk Zatówka 0:3
 
Spójnia Warszawa - Palmiarnia Zielona Góra 3:1
 
Patryk Chojnowski - Miroslav Horejsi 3:1
Krzysztof Stępień - Kamil Nalepa 0:3
Piotr Chodorski - Łukasz Wachowiak 3:0
Patryk Chojnowski - Kamil Nalepa 2:0