prev
next

Polish Open: Awans Greli, Górak wycofał się z singla

Artur Grela pokonał dwóch rywali - Hiszpana Endrikę Dieza i Paragwajczyka Marcelo Aguirre z ZOOLeszcz Gwiazdy Bydgoszcz i awansował z eliminacji do turnieju głównego 2018 ITTF Challenge Polish Open w Spale.
 
17-letni Artur Grela (ASTS Olimpia Unia Grudziądz) oba mecze wygrał 4:2 i jako pierwszy z Polaków przebił się do zawodów głównych.
 
- Obydwa spotkania były na podobnym poziomie trudności. Wcześniej nie grałem z żadnym z tych rywali. Najtrudniejszą przeprawę miałem w U-21. Poniosłem porażkę i nie mam już szans na wyjście, bowiem Duńczyk odniósł 2 zwycięstwa – powiedział Artur Grela, który w turnieju seniorów dołączył do rozstawionych Marka Badowskiego i Patryka Zatówki.
 
Z powodu choroby z singla wycofał się 5-krotny Mistrz Polski Daniel Górak. – Mamy nadzieję, że do czwartku zdoła się wykurować i wystąpi w turnieju gry podwójnej z Robertem Florasem – mówi Tomasz Krzeszewski, trener naszej reprezentacji.
 
Poza Arturem Grelą, w 2 kolejce meczów eliminacyjnych nikt nie zanotował wygranej. Było za to 14 porażek, w tym jedna walkowerem. Pauzowali Michał Bańkosz (bilans dnia 1-0), Kamil Nalepa (0-1), Tomasz Kotowski (0-1) i Robert Floras (1-0).
 
Po jednym zwycięstwie i porażce we wtorek miał Marco Golla, a 2 przegrane ponieśli Kacper Petaś, Przemysław Walaszek, Jan Zandecki, Konrad Kulpa, Samuel Kulczycki, Maciej Kubik, Tomasz Tomaszuk, Kamil Dziadek, Damian Węderlich, Łukasz Wachowiak, Jakub Witkowski i Piotr Cyrnek.