• 15 Cze
    17:00
next

Fan Zhendong nowym liderem!

37-letni Timo Boll krótko był na prowadzeniu w światowym rankingu tenisistów stołowych. Na pozycję lidera wrócił po siedmiu latach, ale już w kwietniowym notowaniu zostanie wyprzedzony przez 21-letniego Chińczyka Fan Zhendonga - poinformowała federacja ITTF.

Fan Zhendong awansuje na pierwszą lokatę dzięki niedzielnemu zwycięstwu w turnieju ITTF World Tour w Dausze; w finale pokonał Brazylijczyka Hugo Calderano. Dotychczas Chińczyk plasował się na drugiej pozycji, sklasyfikowany między Bollem i innym Niemcem Dimitrijem Ovtcharovem.

Boll od marca był na czele listy światowej, już po raz trzeci w karierze. Obecnie to najstarszy w historii lider międzynarodowej federacji (ITTF). W styczniu i lutym prowadził Ovtcharov.

Fan Zhendong jest aktualnym wicemistrzem świata, w finale ubiegłorocznych zawodów w Duesseldorfie przegrał z rodakiem, mistrzem olimpijski z Rio de Janeiro Ma Longiem 3:4. W tym sezonie 21-letni Chińczyk wygrał oba turnieje ITTF World Tour, na Węgrzech i w Katarze. Już wkrótce powalczy z niemieckimi pingpongistami w imprezie tej rangi w Bremie.

Najlepszy z Polaków Jakub Dyjas zajmuje w rankingu 77. miejsce.