prev
next

Spójnia pokonała Dojlidy za dwa punkty!

Kolejna świetna postawa beniaminka z Warszawy dała kolejne zwycięstwo w Lotto Superlidze. KS Spójnia w świetnym stylu pokonała Dojlidy bialystok 3:2. Dzięki temu zespół prowadzony przez Krzysztofa Stępnia dopisał na swoje konto dwa punkty.

Gospodarze fenomenalnie rozpoczęli, prowadząc już 2:0. Na początek Patryk Chojnowski szybko i bez problemu uporał się z Pawłem Platonovem. Drugi pojedynek, choć również na korzyść Spójni, to nie był już tak jednostronny. Lepszy okazał się znów zawodnik beniaminka, ale żeby postawić kropkę nad i potrzebowal aż pięciu setów. Chodorski przegrywał w tym pojedynku 1:1. Jego rywal - Soumyajit Ghosh - na przełamanie wygrał seta 14:12.  Kolejne dwa wygrał Chodorski - 11:9 i 11:6.

Gospodarze, prowadząc juz 2:0, wiedzieli, że w trzecim pojedynki skazani są raczej na porażkę. Grający menadżer KS Spójni, Krzysztof Stępień nie miał wielkich szans z liderem Dojlid - Wang Zeng Yi.

Świetnie spisał się w końcówce Piotr Chodorski, który w piatym pojedynku pokonał 2:1 Platonova, w trzecim secie wyraźnie 11:3.

W tabeli prowadzi ZKS Palmiarnia Zielona Góra z kompletem punktów, tuż za nią sklasyfikowany jest Dekorglass Działdowo. Warszawski klub ma o punkt mniej.

KS Spójnia Warszawa - Dojlidy Wschodzący Białystok 3:2

Patryk Chojnowski - Paweł Płatonow   3:0 (11:8, 11:9, 11:5)
Piotr Chodorski - Soumyajit Ghosh    3:2 (3:11, 12:10, 12:14, 11:9, 11:6)
Krzysztof Stępień - Wang Zeng Yi     0:3 (1:11, 5:11, 6:11)
Patryk Chojnowski - Soumyajit Ghosh  0:2 (4:11, 7:11)
Piotr Chodorski - Paweł Płatonow     2:1 (12:10, 9:11, 11:3)