prev
next

Kulpa: "Walczymy o każdy punkt, set i zwycięstwo"

Kulpa:

"Naszym celem jest przede wszystkim dobra gra o każdy punkt, o każdy set i walka do końca o zwycięstwo" - mówi Konrad Kulpa, który w tym sezonie LOTTO Superligi wygrał wszystkie 6 pojedynków, a Energa Manekin Toruń z kompletem 12 punktów w 4 meczach prowadzi w tabeli.

Po zwycięstwie na…

Redzimski junior postawił się Dyjasowi. Hit dla Bogorii!

Redzimski junior postawił się Dyjasowi. Hit dla Bogorii!

14-letni Miłosz Redzimski przegrał 2:3 z najlepszym polskim tenisistą stołowym Jakubem Dyjasem, ale w meczu na szczycie LOTTO Superligi Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki pokonał Dekorglass Działdowo 3:1.

Bardzo dobrze w mazowieckim zespole zagrał Marek Badowski, który pokonał reprezentantów Chorwacji: Wei Shihao i Andreja Gacinę. Punkt dołożył Grek Panagiotis Gionis, po…

Dekorglass mocniejszy od mistrza

Dekorglass mocniejszy od mistrza

W hicie 3. kolejki LOTTO Superligi tenisistów stołowych, Dekorglass Działdowo wygrał z broniącym tytułu Sokołowem S.A. Jarosław 3:0. To trzecie zwycięstwo Dekorglassu i druga z rzędu porażka mistrzów Polski.

Grający w najmocniejszym zestawieniu gospodarze byli wyraźnie lepsi od Sokołowa, w którego składzie brakuje Azjatów (w kadrze jest trzech, ale…

Energa Manekin nowym liderem

Energa Manekin nowym liderem

Energa Manekin Toruń odniosła trzecie zwycięstwo z kolei i została liderem LOTTO Superligi tenisa stołowego. W czwartek pokonała beniaminka Uczelnię Państwową Zamość 3:0.

W poszczególnych pojedynkach Damian Węderlich wygrał z Ukraińcem Ihorem Zawadzkim 3:1, Tomasz Kotowski z greckim obrońcą Konstantinosem Angelakisem 3:0 i Konrad Kulpa z Marcinem Litwiniukiem 3:2.

W…

Wyrównane boje Mistrzów z Wicemistrzami

Wyrównane boje Mistrzów z Wicemistrzami

W poprzednich 3 sezonach nie zdarzyło się, aby w meczach Mistrza z Wicemistrzem Polski jeden z zespołów wygrał obydwa spotkania w rundzie zasadniczej. To udało się Olimpii-Unii Grudziądz w rozgrywkach 2015-16 i 2016-17. Nowy sezon LOTTO Superligi obrońca tytułu Sokołów S.A. Jarosław rozpoczął od porażki z wicemistrzem kraju Dartomem Bogorią…

Wicemistrz lepszy od Mistrza

Wicemistrz lepszy od Mistrza

W meczu Mistrza z Wicemistrzem Polski, Sokołów S.A. Jarosław przegrał z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki 1:3. We wtorek odbyła się 2. kolejka LOTTO Superligi tenisa stołowego. Wszystkie pięć meczów wygrali goście.

Obrońcy tytułu do spotkania z siedmiokrotnymi złotymi medalistami DMP przystąpili z dwoma nowymi zawodnikami: Patrykiem Zatówką (występował w…

Malicki bohaterem premierowej kolejki

Malicki bohaterem premierowej kolejki

Nowo pozyskany z Olimpii-Unii Grudziądz przez AZS AWFiS Baltę Szymon Malicki został największym bohaterem 1 kolejki LOTTO Superligi. Gdańszczanie jako jedyni wygrali na wyjeździe – 3:2 z 3S Polonią Bytom, a Szymon Malicki wygrał swoje gry w singlu i deblu razem z Tomaszem Tomaszukiem.

- Po raz pierwszy, odkąd wprowadzona…

Pokaz siły faworytów w inauguracyjnej kolejce

Pokaz siły faworytów w inauguracyjnej kolejce

Faworyci odnieśli zwycięstwa po 3:0 w pierwszej kolejce LOTTO Superligi tenisistów stołowych. Dekorglass Działdowo, w składzie z Jakubem Dyjasem, pokonał beniaminka Uczelnię Państwową Zamość. Niedziela 13 września jest Narodowym Dniem Tenisa Stołowego w Polsce.

Po trzy punkty, i bez przegranego pojedynku, zapisały na koncie następujące kluby: Dekorglass, Dartom Bogoria Grodzisk…

Oby ten sezon był spokojny

Oby ten sezon był spokojny

"Oby ten sezon był spokojny i udało się go rozegrać. Zdaję sobie sprawę, że może być dziwny z racji braków kadrowych" - mówi Zbigniew Leszczyński, prezes LOTTO Superligi tenisistów stołowych. Inauguracja z udziałem 13 klubów w niedzielę.

Poprzednie rozgrywki zakończyły się przedwcześnie, po 20 z 22 kolejek, a powodem pandemia…

Absolutny debiutant z Zamościa

Absolutny debiutant z Zamościa

Wyjazdowym spotkaniem z jednym z faworytów LOTTO Superligi - Dekorglassem w Działdowie - zadebiutują w krajowej elicie tenisiści stołowi Uczelni Państwowej Zamość. Beniaminek nie kryje, że chciałby pozostać dłużej na najwyższym szczeblu rozgrywek.


Klub działający przy Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica przez ostatnie lata ocierał się o LOTTO Superligę, ale w barażach o awans uległ kolejno stołecznej Spójni, Olimpii Unii Grudziądz i Poltarex Pogoni Lębork.

W przedwcześnie zakończonych z powodu pandemii koronawirusa rozgrywkach 2019/20 zamościanie zajęli wprawdzie drugie miejsce w pierwszoligowej rywalizacji w grupie południowej, ale lepsze były tylko rezerwy mistrza Polski PKS Pegaz Miasto Łańcut Jarosław, które zgodnie z regulaminem nie mogą występować w jednej klasie ze swoim pierwszym zespołem.

Awans dla Uczelni Państwowej wywalczyli: Marcin Litwiniuk, Paweł Kozieł, Ukrainiec Ihor Zawadski, Marcin Kusiński i Radosław Chrześcian. Trenerem jest Piotr Kostrubiec, który z nadzieją, ale też realną oceną szans oczekuje nowych wyzwań.

- Polska LOTTO Superliga jest jedną z najsilniejszych w świecie, zatem sam awans jest wydarzeniem prestiżowym i utrzymanie się w niej jest naszym zasadniczym celem. Musieliśmy więc dokonać pewnych wzmocnień kadrowych i zawarliśmy kontrakt z obiecującym Arjunem Ghoshem z Indii, jednak z powodu problemów komunikacyjnych nie mógł on dotrzeć do Polski i umowę rozwiązaliśmy. Pozyskaliśmy jednak dwóch innych zawodników zagranicznych. Jednym jest trzykrotny mistrz Wielkiej Brytanii, olimpijczyk z Londynu Andrew Baggaley, drugim aktualny mistrz Grecji Konstantinos Angelakis - poinformował Piotr Kostrubiec.

Jak dodał, mając wsparcie miasta i uczelni oraz odczuwając też spore zainteresowanie kibiców z Zamościa i regionu drużyna zrobi wszystko, by pozostać w elicie.

Pierwszy mecz przed własną publicznością Uczelnia Państwowa rozegra 20 września z 3S Polonią Bytom.